Kansli

Kansli

FRO Kansli finns till för att stödja centralstyrelsen, förbunden och dess medlemmar. Men kansliet har även som huvuduppgift att förvalta de centrala uppdragen. Det finns ungefär 100 uppdrag/utbildningar kopplade till vår verksamhet varje år. Utbildningskatalog, central utbildnings- och uppdragskoordinering, resor och elevadministration är därmed en del av kansliets normala vardagsaktiviteter.


FRO KANSLI

Besöksadress:
(Besöksanmälan krävs)

FRO
Magnus Ladulåsgatan 18
118 66  STOCKHOLM

Telefon: 010-82 377 70

Epost: fro@fro.se

Organisationsnummer:
902003-5862


Övriga epost-adresser:

Generalsekreterare: generalsekreterare@fro.se

Ekonomi: ekonomi@fro.se

Faktura: fro@centsoft.se

Utbildning: utbildning@fro.se



Vi arbetar på FRO Kansli

FRO Kansli består av 4 personer som leds av generalsekreteraren. Utöver detta finns flera verksamhetsföreträdare kopplade till kansliet. 



Fredrik Färnqvist

Generalsekreterare

072-387 99 26

generalsekreterare@fro.se


Helena Battersby

Administratör 

Se kontaktuppgifter för FRO Kansli



Emma Grahn

Administratör

Se kontaktuppgifter för FRO Kansli

Mattias Olofsson

Projektledare, digitalisering

073-155 54 53

mattias.olofsson@fro.se





Ingvar Flinck

Central företrädare, civil styrgrupp

070-591 04 15

ingvar.flinck@fro.se

Joakim Truedsson

Central företrädare, civila avtal och samverkan

070-327 25 92

joakim.truedsson@fro.se





Tomas Åberg

Central företrädare, Molos (Svenska kraftnät)

070-699 91 94

molos@fro.se

Kenneth Wassberg

Central företrädare, civil utbildning

073-520 55 03

kenneth.wassberg@fro.se



Jan Blidberg

Central företrädare, trafikverkets uppdrag

073-043 83 38

jan.blidberg@fro.se

Kent Ahlqvist

Central Företrädare, Folkförankring "Tillsammans försvarar vi Sverige".

070-987 16 79

kent.ahlqvist@fro.se



802
812